online

 

Подорожуємо автомобілем із дітьми

Навчати дітей правилам дорожнього руху дуже важливо і життєво необхідно. Сьогодні перевезення дітей в автотранспорті вже стало звичним для всіх, тому батькам не варто забувати про те, що дитина – це пасажир, що вимагає підвищеної уваги з боку дорослих людей. Якщо раніше на це питання просто закривали очі, залишаючи безпеку дитини на відповідальність батьків, то останнім часом його намагаються врегулювати законодавчо.

Згідно з Правилами дорожнього руху України, перевозити в автотранспорті дітей віком до 12 років можна тільки за наявності спеціальних утримуючих пристроїв. Під спеціальними утримуючими пристроями мають на увазі спеціальні дитячі утримуючі пристрої, які підбираються згідно з комплекцією та віком малюка. Придбати їх можна відповідно до свого смаку і фінансових можливостей. Необхідність їхнього використання зумовлена тим, що штатні ремені безпеки призначені для перевезення дорослих людей, тому не зовсім безпечно використовувати їх для кріплення дітей.

Головне призначення автокрісла – гарантувати повну безпеку дитини на автомобільних дорогах не лише у разі ДТП, а і при різкому маневрі або гальмуванні. Проте, крісло не є панацеєю від усіх бід. У більшості випадків безпека дитини залежить, в першу чергу, від грамотної поведінки дорослих. Виявляється, не кожен водій знає, як правильно це крісло встановити, також не кожну дитину можна змусити в ньому сидіти. Перед покупкою крісла необхідно перевірити, чи підходять його кріплення для конкретного автомобіля.

Грудничків рекомендується перевозити в спеціальних автолюльках. У них малюк знаходиться в положенні лежачи і утримується спеціальним м’яким широким ременем. Такий пристрій встановлюється вздовж заднього сидіння.

Можна також встановити крісло групи 0 +. Воно кріпиться на передньому сидінні проти напряму руху автотранспортного засобу. Малюк у такому кріслі знаходиться в положенні лежачи або напівсидячи, а утримується трьох- або п’ятиточковим ременем безпеки. У крісел даного типу зазвичай є ручка для перенесення, а дорогі модифікації можуть навіть трансформуватися у візочок. У цьому випадку батькам потрібно деактивувати фронтальну подушку безпеки, оскільки вона може травмувати маленького пасажира у випадку зіткнення автомобіля з перешкодою.

Одним із популярних засобів перевезення дітей є дитяче сидіння booster (бустер). Воно піднімає дитину, щоб стандартні ремені правильно розмістилися на тілі малюка. Бустер підходить для дітей від 5 до 12 років. Дитина сідає в бустер і фіксується штатним ременем. При правильному положенні ремінь проходить через плече дитини. Деякі батьки замість бустера використовують звичайну подушку. Однак це небезпечно, оскільки у випадку удару звичайна подушка просто «вилетить» з-під дитини, а ремінь в такому випадку може перетиснути малюкові горло. На відміну від автокрісел, бустер значно легший та компактніший. Таке сидіння виграє також через простоту установки та доступну ціну. Але статистика свідчить, що рівень безпеки у нього нижчий, ніж у автокрісла. Тому бустер є оптимальним для недовгих поїздок.

Для перевезення дітей також використовують спеціальні насадки на штатний ремінь безпеки. Такі насадки (адаптери) представляють собою щільний шматок тканини, який з’єднує дві частини ременя на рівні живота дитини та допомагає «підлаштувати» звичайний ремінь безпеки під габарити дитини. Це пристосування популярне, насамперед, через свою бюджетність.

Часто трапляється, що батьки перевозять дітей на руках, вважаючи, що так вони її убезпечать. Насправді таким чином вони піддають дитину ще більшій небезпеці, адже при зіткненні вага пасажирів збільшується в десятки разів і дитина просто може за інерцією вилетіти в лобове скло. Тому перевезення дітей в авто на руках заборонене.

Якщо дитині вже є 12 років, але зріст у неї не перевищує 150 см, то рекомендується продовжити використовувати дитячі автокрісла. Хоча це лише рекомендація і тут батьки мають право вирішувати самостійно

Крім питання розміщення дитини в авто, під час поїзки маленького бешкетника можуть підстерігати й інші небезпеки.

  • При перевезенні дітей не можна давати їм в руки сторонні предмети, які можуть травмувати або завадити управлінню автомобілем
  • У випадку, якщо дитина перебуває на задньому сидінні, небезпеку несе відсутність у багатьох моделях машин функції блокування дверей. Якщо авто не оснащене функцією автоматичного блокування дверей, то малюк може самостійно відкрити дверцята машини та випасти під колеса під час руху. І навіть після зупинки автомобіля дитина, що знаходиться на задньому сидінні при незаблокованих дверцятах, може потрапити на проїжджу частину, якщо вирішить без дозволу вийти з машини.
  • Але навіть в тому випадку, якщо автомобільні дверцята блокуються автоматично, завжди залишається ризик тр
  • Подорожуємо автомобілем із дітьмиавмування дитини в салоні автомобіля. Дитяча фантазія невичерпна і батьки часто не встигають попередити нові вибрики малюка. Він може відкривати вікна, висовуватися в них у самий невідповідний для цього момент, наприклад, на крутому повороті, внаслідок чого падіння стає практично неминучим.

Збираєтеся з дитиною в далеку поїздку? Будьте готові до того, що її може захитати в машині. Особливо часто це від

бувається під час далеких поїздок. Захитування поширене навіть серед дорослих, проте дитині з таким станом впоратися значно складніше. Кінетоз нерозривно пов’язаний з діяльністю вестибулярного апарату: у кого він слабкий, виникає нудота та запаморочення.

Маленьку дитину захитує тому, що її  вестибулярний апарат тільки розвивається і формується, відповідно, він 

набагато слабкіший, ніж у дорослих. Причиною захитування стає надходження у кору мозку неузгоджених і суперечливих сигналів, які йдуть від вестибулярного апарату і органу зору. Виходить, що малюк бачить та усвідомлює, що він пересувається, коли їде в машині, але в цей час вестибулярний апарат посилає сигнал про те, що дитина не проявляє фізичну активність, тобто не рухається. Цікаво, що дітей до року майже ніколи не закачує у транспорті. Це зумовлене слабким розвитком органу рівноваги. Саме тому сигнали, що надходять від вестибулярного апарату і органу зору, не настільки суперечать один одному, щоб викликати нудоту і запаморочення.

Якщо вашу дитину захитує в машині, радимо ознайомитися з деякими рекомендаціями фахівців, які полегшать її страждання.

  • Не варто перегодовувати дитину перед поїздкою. Оптимальний варіант – поїсти легку їжу за 40 хвилин до виїзду.
  • У дальніх подорожах намагатеся щогодини робити зупинки із прогулянкою на свіжому повітрі та з легким перекусом
  • Потрібно сприяти, щоб під час руху дитина якомога більше дихала ротом – для цього їй необхідно більше розмовляти, співати, сміятися.
  • Уникайте різких запахів у салоні автомобіля – парфумів, ароматизаторів тощо.
  • Крім медикаментів, чудово справляються з нудото вода з лимоном, м’ятні, імбирні чи будь-які льодяники з кислим смаком. Також допоможуть вирішити проблему шматочки лимону та інших кислих фруктів.
  • Щоб у подальшому уникнути проблем із захитуванням дитини в транспорті, вестибулярний апарат малюка необхідно тренувати. Намагайтеся частіше відвідувати дитячі розважальні парки, щоб дитина стрибала на батуті, гойдалася на гойдалці чи розвивала координацію рухів у мотузковому парку.

Безпечна поведінка дітей на дорозі багато в чому залежить саме від особистого прикладу батьків, тому намагайтеся не нехтувати безпекою свого життя та життя дитини. Дотримуйтеся правил дорожнього руху, навчайте дитину їх дотримуватися, перевозьте малюка тільки у спеціально призначеному для його вікової та вагової категорії автокріслі і у вас все обов'язково вийде! Безпека і життя вашої дитини залежить саме від оточуючих її дорослих людей.

Безпечної та приємної подорожі – ваша «Пісочниця»!

 
 
 
 
 
 

callme